Okolie hotela

Trenčianske Teplice patria k najstarším a najnavštevovanejším kúpeľom na Slovensku. Je to predovšetkým vďaka vynikajúcej prírodnej sírnej termálnej vode a romantickej polohe kúpeľov.
Kúpele sa špecializujú na liečbu a prevenciu ochorení pohybového aparátu, stavoch po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení u niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania, ale aj ochorení z oblasti internej medicíny, gynekologické a kožné ochorenia vrátanie psoriázy.
Všetkým návštevníkom odporúčame navštíviť historický skvost – Hammam, postavený v maurskom štýle v roku 1888. Jeho neopakovateľnú atmosféru počas utorkových prehliadok dopĺňa vystúpenie brušnej tanečnice a znásobuje tak zážitok s tohto nádherného miesta.
Na tradíciu filmových predstavení a osláv filmového umenia / 1993 – 2015 Art Film Fest/ v Trenčianskych Tepliciach, nadväzuje od roku 2016 International film festival Trenčianske Teplice. Na prominentnej kultúrnej udalosti mesto znovu privíta súčasné i budúce hviezdy strieborného plátna, pripomenie si ikony minulosti a zároveň symbolicky otvorí letnú sezónu.
Duchovný život umožňujú rímsko-katolícky kostol Sv. Štefana a evanjelický kostol.
Nielen kúpeľné mesto ale aj celý Trenčiansky kraj predstavuje centrum cestovného ruchu s množstvom historických pamiatok, hradov, zámkov, múzeí, kín, športových a rekreačných centier.
Trenčianske Teplice ponúkajú outdoorové fitness centrum v Kúpeľnom parku.Bezbariérové zariadenia sú určené na rekreačné posilňovanie a rehabilitáciu horných a dolných končatín. Vonkajšie fitness stroje sú určené pre všetky vekové kategórie bez ohľadu na fyzickú zdatnosť.

Aktivity na voľný čas

V Trenčianskych Tepliciach a okolí môžete voľný čas stráviť aktívnym pohybom.
V mikroregióne Teplička nájdete množstvo rôznorodých – zatiaľ neoficiálnych – cyklotrás a turistické trasy rôznej dĺžky a náročnosti.
Ru si môžete pozrieť všetky aktivity na voľný čas:
http://turista.teplice.sk/pruvodce/14473/
http://turista.teplice.sk/pruvodce/22101/
http://turista.teplice.sk/pruvodce/22031/
http://turista.teplice.sk/pruvodce/17612/
http://turista.teplice.sk/pruvodce/17747/